Zadzwoń 788-933-933!

Kontakt 24 godziny na dobę,
7 dni w tygodniu

Czyste rady

Sposób na fugi bez pleśni

Łazienka to oaza higienicznej czystości. Co zrobić, gdy mimo naszych starań na fugach osadzi się pleśń? W naszym poradniku znajdziesz rady, jak szybko i skutecznie się jej pozbyć.

Sposób ze sklepowej półki

Obecnie na rynku możemy znaleźć różne preparaty pozwalające na usuwanie pleśni z fug. Nakłada się je na pokrytą pleśnią powierzchnie, a po kilku minutach zmywa. Trzeba jednak pamiętać, by na czas wykonywania prac z tego typu detergentami zakładać gumowe rękawiczki. Preparaty te mają bardzo silne działanie żrące i mogą podrażnić skórę, a nawet prowadzić do oparzeń.

Domowe sposoby walki z pleśnią

Proszek do pieczenia sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również jako środek czyszczący. Wystarczy, że posypiesz nim brudną powierzchnię i pozostawisz na około 20 minut. Po tym czasie należy usunąć go wilgotną gąbką lub szczoteczką do zębów, a fugi spłukać obficie wodą.

Podobnie jak proszek, w przypadku pokrytych pleśnią fug, sprawdzi się pasta do zębów, mająca działanie ścierne i wybielające. Wyszorowane pastą fugi będą wyglądały jak nowe!

Świetnym domowym sposobem na walkę z pleśnią w fugach jest ocet, który doskonale oczyszcza i zapobiega osadzaniu się pleśni w przyszłości.

Sok z cytryny pozostawiony na kwadrans na pokrytej pleśnią powierzchni silnie wybieli zabrudzone fugi!

Od zawsze kompleksowo

Sprzątanie dla firm i osób prywatnych,
w Katowicach i okolicach
– od prania dywanów po odkurzanie mebli.

Więcej

Zawsze w dobrej cenie

Sprzątanie biura w Katowicach
trzy razy w tygodniu - już od 0,5 zł za m2.
Z nami zawsze na błysk.

Więcej

Na zawsze w trosce o klienta

Zlecenia realizujemy w dogodnym
dla klienta terminie – jednorazowo lub cyklicznie; na terenie aglomeracji.

Więcej